Κυριακή 28 Σεπτεμβρίου 2014

Εκανε τα εύκολα δύσκολα

Τα εύκολα δύσκολα έκανε η Θύελλα Παραβόλας. Η ομάδα της Θύελλας ξεκίνησε εντυπωσιακά καθώς κατάφερε στο 28 να προηγείται με σκορ 0-4 με το ημίχρονο να τελειώνει 1-4. Στην επανάληψη δέχτηκε δύο γκολ καταφέρνοντας τελικά να φύγει με τους τρεις βαθμούς από τον αγωνιστικό χώρο κερδίζοντας με σκορ 3-4.
Μ΄'ολις στο 9' ο Χ.Μπαρδάκης έκανε το 0-1 με απ'ευθείας εκτέλεση φάουλ και στο 17' ο Λευτέρης Σταμάτης με κοντινό πλασέ διπλασίασε τα τέρματα της Θύελλας. Ο ίδιος παίκτης με σουτ έκανε το 0-3 στο 25' και στο 37' πετυχαίνοντας χατ-τρικ έκανε το 0-4. Η Α.Ε. Αγίου Δημητρίου μείωσε στο 37΄σε 1-4 με πλασέ του Βλαχοδήμου.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 52΄με αυτογκόλ του Γιώργου Σταμάτη και πέτυχαν το 3-4 στο 83' με κεφαλιά του Στεφανόπουλου που ήταν και το τελικό σκορ.